پرش به محتوا

علت برخی خطاهای پرتکرار سامانه ی مودیان

  • از
کدخطاپیام خطاشرح خطا
0301مقدار فیلد شماره منحصر به فرد مالیاتی با اطلاعات سامانه منطبق نیست.معمولا علت وقوع این خطا عدم همخوانی تاریخ ثبت صورتحساب در حافظه مالیاتی با فیلد تاریخ و زمان صدور صورتحساب ویا تکراری بودن سریال داخلی صورتحساب حافظه مالیاتی میباشد.
0202مقدار فیلد تاریخ و زمان صدور صورتحساب از لحاظ قواعد محاسباتی و منطقی معتبر نیست.هنگامیکه فیلد تاریخ و زمان صدور صورتحساب با مقداری نامعتبر پر شود و یا قبل از مهلت مجازارسال صورتحساب به سامانه مودیان ثبت شده باشد.
0344مقدار فیلد نرخ مالیات بر ارزش افزوده با اطلاعات سامانه منطبق نیست.هنگامیکه در نرخ مالیات بر ارزش افزوده اشتباه صورت گیرد. مثلا در صورتحساب با الگوی صادراتی باید نرخ مالیات بر ارزش افزوده تمام کالاها صفر انتخاب گردد و گرنه این خطا صادرمیشود.
0306مقدار فیلد شماره مالیاتی صورتحساب مرجع با اطلاعات سامانه منطبق نیست.این خطا به هنگام ارسال صورتحساب اصلاحی، برگشت از فروش ویا ابطالی صادر میشود. به عنوان مثال در ارسال صورتحساب اصلاحی اگر شماره مالیاتی صورتحساب مرجع منطبق با شناسه یکتای حافظه مالیاتی هیچ صورتحساب اصلی در سامانه نباشد یامنطبق باشد ولی وضعیت صورتحساب اصلی در انتظار واکنش باشد این خطا صادر میشود.
0312مقدار فیلد شماره اقتصادی خریدار با اطلاعات سامانه منطبق نیستهنگامی که اشتباهی در مقدار شماره اقتصادی خریداررخ داده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *